Pierwsze sparingi wpisane w kalendarz

Choć za oknem jeszcze nie widać pierwszych oznak wiosny, a bardziej powrót zimy, to kluby planują powoli pierwsze jazdy w sezonie 2022. Niektórym udało się pokręcić treningowe kółka, ale pierwsza weryfikacja formy przyjdzie podczas sparingów.

Na swoich macierzystych torach inauguracyjne okrążenia po przerwie zimowej wykonali m.in. zawodnicy Aquapark Szarży Wrocław – Dawid Bas, który przetestował nawierzchnię w Świętochłowicach, a Damian NatońskiCzęstochowie.

W sobotę w kalendarzu pojawiły się pierwsze mecze sparingowe. O towarzyskiej potyczce z klubem z CS Superligi poinformowała pierwszoligowa PKS Victoria Poczesna. Mecz na torze niżej klasyfikowanej ekipy odbędzie się 26 marca (sobota), a godzina zostanie dopiero ustalona.

Jak poinformował nas wrocławski klub, to nie będzie dla nich jedyna okazja do jazdy w ten weekend. Nazajutrz wrocławianie zameldują się w Świętochłowicach, gdzie będzie ich gościć MS Śląsk. Także i tutaj czas rozpoczęcia meczu zostanie ustalony bliżej daty sparingu. Wiemy natomiast, że na oba wyjazdy uda się cała drużyna Szarży – zarówno przedstawiciele pierwszej, jak i drugiej ekipy.