Hit w Grodzie Lecha, mecz o tlen w Kaszczorku (zapowiedź)

Tak ciekawej ligowej niedzieli w tym sezonie jeszcze nie mieliśmy. Każde ze spotkań w ramach CS Superligi może przynieść ogromne emocje, szczególną uwagę warto przykuć na bój w Gnieźnie, gdzie zmierzą się dwie niepokonane ekipy. Wszystko to w ramach 4. kolejki już w niedzielę, 15 maja, chociaż pojedynek Szarży II Wrocław z ZKS-em Zielona Góra odbędzie się już w piątek, 13 maja.

CS Superliga

14:00 – Drwęca Kaszczorek vs. MS Śląsk Świętochłowice

Zmagania ekip, które padły ofiarami intensywności giełdy transferowej. Zarówno klub z Kujaw i Pomorza, jak i zespół z Górnego Śląska starały się uzupełnić braki liderów, niestety dla nich skuteczniejsze były inne ekipy. Skutkiem tego jest fakt, iż po trzech kolejkach Drwęca i Śląsk są na szarym końcu CS Superligi. Wbrew pozorom obie drużyny mają w swoich szeregach solidnych i dobrych zawodników, a to w połączeniu z faktem, iż pierwsze „oczka” są im potrzebne niczym tlen, może spowodować kawałek świetnego speedrowera.

15:30 – Aquapark Szarża Wrocław vs. Autojazda Mustang Żołędowo

Wrocławianie oraz żołędowianie wyrastają na mocnych kandydatów do medali CS Superligi. Ich bezpośrednie starcie przyniesie odpowiedzi na wiele pytań, w tym na to zasadnicze brzmiące – która drużyna jest lepsza? Oba zespoły mają swoje armaty, oba mają solidnych speedrowerzystów i oba mają apetyt na sukces. Ogromnym atutem dla Autojazda Mustanga może być w tym meczu doskonała znajomość wrocławskiego toru, jaką posiada Marcin Szymański. Popularny „Martinez” bezwzględnie posiada na obiekcie przy Krajewskiego 1 największą ilość okrążeń. Lecz „Ratele” znają własne zakamarki i możliwości ich owalu.

Faworytem tego meczu jest Aquapark Szarża, lecz to będzie arcyciekawy bój, w którym Autojazda Mustang powinien zbierać cenne punkty w kontekście rewanżu.

16:00 – Aseko Orzeł Gniezno vs. TSŻ Schoenberger Toruń

Dwie niepokonane ekipy spotkają się przy Parkowej w Gnieźnie. Spotkanie to śmiało, można nazwać hitem 4. kolejki. Zarówno gnieźnianie, jak i torunianie prezentują w tegorocznych rozgrywkach dobrą formę. Gospodarzom będą posiadali zdecydowany atut w postaci toru, który jest ich twierdzą. Żółto-niebiesko-biali posiadają w swoich szeregach zawodnika, który kąty tego 60-metrowego obiektu zna doskonale. Mowa tu oczywiście o Arkadiuszu Szymańskim, a więc byłym liderze drużyny trenera Marcina Puka.

Kandydatem do triumfu jest Aseko Orzeł Gniezno, historia pokazuje, iż aktualny mistrz kraju z reguły spokojnie radzi sobie u siebie z wicemistrzami Europy drużyn klubowych. Z reguły, bowiem przed rokiem w półfinale CS Superligi klub z Kujaw i Pomorza do pewnego momentu prowadził przy Parkowej.

CS 1. Liga

Piątek, 13 maja
19:30 – Szarża II Wrocław vs. ZKS Zielona Góra

Dość wyjątkowo, jak na speedrower bowiem w piątkowy wieczór spotkają się Szarża II i ZKS. Będzie to mecz przyjaźni, gdyż obie ekipy żyją w doskonałych relacjach. Do tego wielu zawodników ZKS-u jeszcze przed rokiem reprezentowało zespół rezerw „Rateli” i to z sukcesami, czego przykładem może być wygrany przez wrocławian mecz z ostrowianami, gdzie motorem napędowym drużyny z Dolnego Śląska byli zielonogórzanie.

Faworytem tego starcia jest ZKS, który jest częstym gościem przy Krajewskiego 1. Ba lider zielonogórzan Bartosz Wojtal świętował we Wrocławiu tytuł indywidualnego mistrza Polski do lat 23, co może dodać ekipie z lubuskiego dodatkowego „kopa”.

Niedziela, 15 maja

16:00 – LKS Szawer Leszno vs. PKS Victoria Poczesna

Leszczynianie idą w tym sezonie, jak burza i do tej pory każdy swój mecz wygrywali spokojnie. Mimo iż PKS Victoria zbudowała mocny skład na tegoroczne rozgrywki, to ekipie z powiatu częstochowskiego może być trudno o triumf na leszczyńskim terenie. Pocześnianie jeżeli będą w swoim najmocniejszym zestawieniu, to mogą stanowić papierek lakmusowy dla LKS-u Szawer.