czwartek, 13 majaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

Harpagan ściąga zawodników CS Superligi na rozgrywki 1. ligi

Arkadiusz Szymański (kask żółty) z Dawidem Basem (czerwony) podczas zawodów Best Pairs (fot. Kazimierz Kuchta)

17 kwietnia meczami w Zielonej Górze oraz Lesznie zainaugurowane miały zostać zmagania o Drużynowe Mistrzostwo 1. ligi w okręgu zachodnim. Rywalizacja zapowiada się o tyle bardziej interesująco, że Harpagan postawił na wiele nazwisk, które ujrzymy również w CS Superlidze.

Jak już informowaliśmy – do rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo 1. ligi w okręgu zachodnim przystąpią cztery drużyny. Dwie z nich staną również do walki w CS Superlidze, a mowa tu o OS Omedze Ostrów Wielkopolski oraz Szarży Wrocław. W lidze zabraknie np. Harpagana Zielona Góra, ale to nie oznacza, że zawodników tej sekcji w rozgrywkach ligowych nie zobaczymy. Część z nich została wypożyczona do Filu-Bud Szarży II Wrocław czy właśnie do wspomnianej Omegi.

Wzmocnienia działają w dwie strony. Harpagan Zielona Góra postawił w tym roku na bardzo mocny skład, który na papierze wydaje się być faworytem numer jeden do złotego medalu. Działaczom udało się parafować kontrakty m.in. zawodnikami, którzy w minionym sezonie stanęli na podium Drużynowych Mistrzostw PolskiDawidem Basem (MS Śląsk Świętochłowice), Arkadiuszem Szymańskim (KS Aseko Orzeł Gniezno) i Piotrem Jamroszczykiem (Lwy Avia Częstochowa).

W szerokiej kadrze zgłoszonej do Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych widnieją również m.in. Szymon Kowalczyk, który powrócił do świętochłowiciego Śląska, Adam Bożejewicz (TSŻ Schoenberger Toruń), czy Bartosz Wojtal (LKS Szawer Leszno). Autograf pod stosownymi dokumentami złożył również dawno niewidziany na torach speedrowerowych Robert Bandosz, a do tego dochodzi liczna rodzina zielonogórskiego Harpagana z Pawłem Kokotem i Arturem Bujnowskim na czele.

Wszystkich wymienionych zawodników w jednym spotkaniu nie zobaczymy, bowiem ustalono, że pierwszoligowcy w okręgu zachodnim rywalizować będą sześcioosobowymi składami, a obowiązkowo w zestawieniu pojawić się musi junior, czyli zawodnik do osiemnastego roku życia.

Zobacz również