Finały CS Superligi widziane z Walii: Obie ekipy są silne, a dwa tory zupełnie inne

Stuart Raven to postać powszechnie ceniona i szanowna w świecie speedrowera. Sympatyczny Walijczyk w przeszłości był m.in. selekcjonerem Reprezentacji Wielkiej Brytanii. Polskie realia także zna doskonale, ponieważ swego czasu był częstym gościem np. w Toruniu.

W niedzielę, 17 października czekają nas finałowe batalie o układ na podium CS Superligi. Na torze w Świętochłowicach dojdzie do boju o złoty medal. Obecnie o krok od tego sukcesu są przedstawiciele Aseko Orła Gniezno, którzy posiadają 26 punktów zaliczki. Świętochłowiczanie, jednak łatwo tytułu nie oddadzą i zrobią, co mogą, aby utrzymać miano speedrowerowej stolicy kraju.

Głosy na temat polskich rozgrywek ligowych spływające z całego świata są bardzo pozytywne. Czy nasz rozmówca także śledził zmagania w kraju nad Wisłą? – Z dużym zainteresowaniem obserwuję tegoroczną CS Superligę, ponieważ nie mieliśmy żadnych rozgrywek ligowych w Wielkiej Brytanii ze względu na pandemię – relacjonuje Stuart Raven.

Walijczyk doskonale zna polskich zawodników, gdyż przez wszystkie lata regularnie pojawiał się na każdej z większych imprez, dużo rozmawiając z biało-czerwonymi. Pochodzący z Cardiff trener widział też wiele krajowych imprez na naszym podwórku. Jak ocenia obu finalistów? – Nadszedł czas, aby w finale zmierzyły się dwie czołowe ekipy. A są to Gniezno i ​​Świętochłowice. Obie drużyny są silne i mają w sobie ogromne pokłady siły. Ich tory są zupełnie inne, co sprawia, że ​​dwumeczowy finałowy jest bardzo interesujący, a także pełne pasji wsparcie dla obu klubów.

Rozgrywki ligowe to przede wszystkim praca zespołowa. Jednak chcąc nie chcąc indywidualności znaczą wiele. Jacy zawodnicy zdaniem Stuarta będą kluczowi w finale CS Superligi? – Dobre występy Arka Szymańskiego, Mikołaja Menza, Mikołaja Reszelewskiego i Pawła Kozłowskiego, to jeśli chodzi o Gniezno. W przypadku świętochłowiczan są to Dawid Bas, Marcin Kołata, Marcel Krzykowski i Kamil Bielaczek. Oni będą ważni przy maksymalnym wsparciu pozostałych kolegów z drużyny. Życzę obu drużynom powodzenia w staraniach o zwycięstwo w polskiej CS Superlidze – mówi Walijczyk.

Rewanż w finale CS Superligi odbędzie się w niedzielę, 17 października o godzinie 15:30.