Finał z wieloma podtekstami (zapowiedź)

W niedzielę 11 września czekają nas pierwsze mecze o złoto i brąz CS Superligi oraz w barażu o udział w przyszłorocznych zmaganiach na najwyższym szczeblu rozgrywek. Co może przynieść ten dzień?

CS Superliga

Mecz o 1. miejsce – 14:30 – TSŻ Schoenberger Toruń vs. Aseko Orzeł Gniezno

Wielki hit w finale CS Superligi. Torunianie to jak do tej pory jedyna ekipa, która pokonała gnieźnian, a ci od samego początku rozgrywek są ich głównym faworytem. O meczach finałowych przyjęło się mówić, że rządzą się swoimi prawami, stąd wszystko to, co miało miejsce do tej pory trzeba schować do szuflady. Z racji, iż tor przy Parkowej jest atutem podopiecznych Marcina Puka TSŻ Schoenberger powinien zbudować sobie sowitą przewagę przed rewanżem.

Starcie to też ma wiele podtekstów, rodowity gnieźnianin Arkadiusz Szymański stanie przeciwko ekipie, z którą rok temu sięgał po mistrzostwo kraju. Szymon Rząd, wychowanek TSŻ-u zmierzy się ze swoim macierzystym klubem. Znając moc rażenia obu drużyn możemy się spodziewać święta speedrowera i ogromu emocji.

Mecz o 3. miejsce – 14:00 – Aquapark Szarża Wrocław vs. Autojazda Mustang Żołędowo

Wrocławianie bardzo dokładnie przygotują się na ten pojedynek, zapowiedzieli już, iż na mecze o brąz wystąpią w najmocniejszym możliwym zestawieniu. Wrocław dysponuje, jak dotąd zaledwie jednym medalem DMP, był to brąz wywalczony w pierwszym roku speedrowerowych rozgrywek – 1995. Żołędowianie do tej pory nie mają na swoim koncie żadnego krążka DMP. W związku z tym wiadomo, że dla któraś z obu ekip zdobędzie historyczny sukces.

Kto posiada większe szanse na zdobycie brązowego medalu CS Superligi? Patrząc na papier jest to Autojazda Mustang Żołędowo, który posiada wyraźnych liderów w osobach Marcina Szymańskiego i Radosława Morawiaka. Do tego druga linia ekipy z powiatu bydgoskiego również jest gwarantem cennych punktów. Aquapark Szarża natomiast dysponuje bardzo wyrównanym składem personalnym, tacy speedrowerzyści, jak chociażby Damian Natoński, Dariusz Pilas i Damian Wojczyński są w stanie sporo namieszać na domowym torze.

Baraż – 15:00 – LKS Szawer Leszno vs. MS Śląsk Świętochłowice

Leszczynianie obok ostrowian byli zdecydowanie drugą najlepszą ekipą na zapleczu CS Superligi, lecz w finale nie mieli szans w starciu z „Bażantami”, które wygrały CS 1. Ligę. Świętochłowiczanie natomiast pod odejściu czołowych postaci były w stanie pokonać tylko Drwęcę Kaszczorek, co dało im 5. miejsce w CS Superlidze.

To jak będzie wyglądał baraż i cały dwumecz w dużym stopniu zależy od składu MS Śląska. Trener Marcin Erbisz posiada w swoich szeregach mocnych zawodników takich, jak Dawid Zając, Steve Harris, Kamil Bielica, czy Kamil Bielaczek. Regularnie na torach można było oglądać posiadających ogromne zdolności Patryka Bielaczka, Igora Orłowskiego i Jakuba Jajeśniaka.

Ciężko jest zatem wskazać jasnego faworyta barażów o udział w CS Superlidze. Oba zespoły mają mocne argumenty i oba mogą zgotować wielkie emocje.