Drwęca ogłosiła swój hit transferowy. „Spełnienie naszych marzeń”

Brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Europy z 2018 roku Remigiusz Burchardt opuszcza toruński TSŻ i zmienia przynależność klubową! Zawodnik zdecydował się jednak pozostać w Grodzie Kopernika, bowiem parafował właśnie umowę z beniaminkiem – Drwęcą Kaszczorek.

Transfer z udziałem Burchardta śmiało możemy zaliczyć do tych hitowych. W klubie też nie ukrywają radości z tego, że w ich klubie będzie występował tak klasowy zawodnik. – Pozyskanie Remigiusza, to dla nas gigantyczne wzmocnienie i ruch, o którym jeszcze kilka miesięcy temu byśmy nie pomyśleli – mówi nam Bartosz Fryckowski.

W minionym sezonie Remigiusz Burchardt na torach CS Superligi wystartował w 48 wyścigach, w których zdobył 136 punktów i dziesięć bonusów. Wraz z ekipą z Grodu Kopernika sięgnął po brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski, a teraz ma stanowić siłę beniaminka. – Patrząc na jego bogate doświadczenie, CV i liczne sukcesy to zawodnik klasy światowej. A takiego w Drwęcy jeszcze nie było, stąd ten transfer to spełnienie naszych marzeń. Na tym transferze zyska cała drużyna i to nie tylko czysto sportowo, ale także pod kątem atmosfery i możliwości czerpania wiedzy od „Remiego” – dodaje koordynator „Wodników”.

Klub zapowiada, że nie jest to ostatni ruch transferowy w wykonaniu Drwęcy. Przypomnijmy, że kilka dni temu kontrakt z ekipą z Kaszczorka parafował Nikodem Mlek, z którym TUTAJ można przeczytać wywiad.