Drwęca Kaszczorek z kolejnymi kontraktami. Jest pierwsza nowa twarz

Coraz mniej czasu pozostaje do ligowej inauguracji w sezonie 2022. Nic więc dziwnego, że kluby powoli odkrywają karty swoich zawodniczych talii. W środowy wieczór prezentację składu rozpoczęła Drwęca Kaszczorek, która przez trzy dni ogłaszała przedłużenia umów, a w sobotę pochwaliła się pierwszym nowym nabytkiem.

Oficjalnie Drwęca budowę składu rozpoczęła od osoby Bartosza Fryckowskiego. Z wodnikiem na bluzie nadal występować będą również Paweł Rybicki oraz Kamil Kubicki. Dziś już wiemy, że w klubie z Kaszczorka pojawi się przynajmniej jedna nowa twarz.

Beniaminek CS Superligi związał się kontraktem z Nikodemem Mlekiem. – Nikodem to nasz pierwszy, ale nie ostatni transfer. Rolą Nikodema nie będzie też bycie liderem zespołu. Jak wiemy, jest doskonałym zadaniowcem, o czym się nie raz przekonaliśmy. Budując skład chcieliśmy być gotowi na różne scenariusze i warianty, stąd kontaktowaliśmy się z wieloma zawodnikami z różnych części kraju – mówi w rozmowie z CS Superliga.pl, Bartosz Fryckowski.

Mlek w minionym sezonie bronił barw klubu ze swojego miasta – Lwów Częstochowa. Na tor wyjeżdżał do 59 wyścigów, w których zapisał przy swoim nazwisku 116 punktów i siedem bonusów. Indywidualnie sięgnął po wicemistrzostwo Polski do lat 23. – Nikodem jako osoba, która kocha speedrower i traktuje go poważnie w jeden z nich wpisała się idealnie. Ponadto Nikodem to pozytywny i porządny człowiek, co też jest w sporcie i życiu ważne. Szybko doszliśmy do porozumienia i tak oto mamy Lwa Wodnika – dodał Fryckowski.