Derby Kujaw i Pomorza hitem kolejki(zapowiedź)

Zmagania ligowe nabrały rozpędu, w najbliższą niedzielę, 12 czerwca 2022 roku poznamy kolejne już rozstrzygnięcia, tym razem w ramach 7. kolejki CS Superligi i CS 1. Ligi. Najciekawiej  zapowiada się mecz w Żołędowie, gdzie ambitny Autojazda Mustang podejmie wicelidera TSŻ Schoenberger Toruń. Będzie też sentymentalnie, gdyż żywa legenda MS Śląska Świętochłowice, którą jest Dawid Bas po raz pierwszy, wystąpi przeciwko macierzystemu klubowi na dobrze znanym sobie obiekcie.

CS Superliga

14:00 – Autojazda Mustang Żołędowo vs. TSŻ Schoenberger Toruń (71:84)

Rezultat tego meczu może stanowić swego rodzaju zagadkę. Żołędowianie prezentują się w tym sezonie doskonale, lecz do tej pory nie mieli okazji podjąć na własnym torze żadnego z wiodących zespołów, przez co nie można jeszcze wysnuć wiążących wniosków. Teraz to się zmieni, gdyż na obiekt przy Słonecznej 11 przyjedzie TSŻ Schoenberger, który do tej pory przegrał tylko z Aseko Orłem Gniezno. Na ten moment Autojazda Mustang zgromadził siedem punktów i plasuje się na 3. miejscu, torunianie natomiast mają 11 „oczek” i są wiceliderem tabeli. Te dane pokazują, jak ważny to będzie mecz. Dodatkowo będą to derby Kujaw i Pomorza, a więc spotkanie o szczególnym wymiarze.

14:00 – Drwęca Kaszczorek vs. Aseko Orzeł Gniezno (54:105)

Używając piłkarskiej nomenklatury, to może być mecz do jednej bramki. Drwęca do tej pory nie zdobyła żadnego punktu i jest zupełnie innym zespołem, niż ten, który przed rokiem pozytywnie zaskakiwał całą Polskę, zaś Aseko Orzeł jest na prostej drodze do obrony mistrzowskiego tytułu. Jednak „Wodnicy” będą mogli wykorzystać atut własnego toru i napsuć krwi przyjezdnym.

15:00 – Aquapark Szarża Wrocław vs. MS Śląsk Świętochłowice (90:65)

Jasnym faworytem tego pojedynku są „Ratele”, które do tej pory trzykrotnie triumfowały i tyle samo razy musiały uznać wyższość rywali. Świętochłowiczanie wygrali tylko z Drwęcą, chociaż w ostatnim meczu z Autojazda Mustangiem Żołędowo biało-niebiescy dzięki całkiem mocnemu zestawieniu uzyskali dobry rezultat. Niedzielne starcie będzie miało też swój dodatkowy smaczek, bowiem po raz drugi w historii Dawid Bas stanie naprzeciwko drużynie, z którą dwukrotnie zdobył złoto DMP oraz triumfował w MEDK. 

CS 1. Liga

12:00 – Szarża II Wrocław vs. OS Omega INFORNET.eu Ostrów (95:65)

Ostrowianie zmierzają po awans do CS Superligi, natomiast wrocławianie zbierają kolejne szlify. Gołym okiem widać, jak skrajnie różne priorytety mają obydwie ekipy, co biorąc pod uwagę poprzednie pojedynki, będzie miało odzwierciedlenie na torze. Można jednak trzymać kciuki za pojedyncze niespodzianki, które są w sporcie zawsze mile widziane.

12:00 – ZKS Zielona Góra vs. PKS Victoria Poczesna (58:100)

Zdecydowanie nie można sugerować się wynikiem pierwszego pojedynku zielonogórzan z pocześnianami, losy tego starcia zależeć będą głównie od tego, jakimi składami dysponować będą oba zespoły. Jeżeli PKS Victoria stawi się w grodzie Bachusa swoim najmocniejszym zestawieniem, wówczas będzie jasnym faworytem, gdy stanie się inaczej to ZKS śmiało może sięgnąć po kolejny triumf. Należy też pamiętać o tym, iż zielonogórski owal sprzyja walce, co jest swego rodzaju gwarantem emocji.