Derby Kujaw i Pomorza będą hitem tej kolejki (zapowiedź)

Pierwsza porcja speedrowerowych emocji już za nami, teraz pora na kolejne, a te przyniesie niedziela, 24 kwietnia. Na ten dzień zaplanowano 2. kolejkę CS Superligi oraz CS 1. Ligi. Wśród niedzielnych spotkań zdecydowanie najciekawiej zapowiada się mecz w Toruniu, gdzie TSŻ Schoenberger podejmie Autojazda Mustang.

CS Superliga

14:00 – Aseko Orzeł Gniezno vs. Drwęca Kaszczorek

Pojedynek Dawida z Goliatem. Broniący tytułu Aseko Orzeł podejmie we własnej twierdzy celującą w utrzymanie Drwęcę Kaszczorek. Klarownym faworytem tego pojedynku są gnieźnianie, którzy na inaugurację pokonali na wyjeździe Aquapark Szarżę Wrocław w stosunku 75:83. Drwęca zatem powinna przy Parkowej starać się o sprawienie pojedynczych niespodzianek. Na pewno na niekorzyść „Wodników” zadziała fakt, iż obiekt w pierwszej stolicy Polski jest skrajnie inny od tego przy Skierki, a sam Aseko Orzeł, to przecież ekipa pod prawie każdym względem mocniejsza od turkusowo-bordowych. Smaczkiem tego meczu będzie fakt, iż na przeciw swojej byłej ekipy stanie Szymon Rząd, czyli zawodnik, który przez ostatnie dwa sezony był jednym z filarów „Wodników”.

14:00 – TSŻ Schoenberger Toruń vs. Autojazda Mustang Żołędowo

Ten mecz budzi największe emocje. Brązowi medaliści ubiegłorocznej CS Superligi zmierzą się na własnym torze z beniaminkiem z Żołędowa. TSŻ Schoenberger przed dwoma tygodniami bez większych problemów i mimo niepełnego składu spokojnie pokonał Drwęcę Kaszczorek. Domowe starcie z żołędowianami będzie dla nich zatem swoistym papierkiem lakmusowym.

Żółto-niebiesko-biali przez wielu są wymieniani jako jeden z pretendentów do złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski, zaś Autojazda Mustang dokonał w zimowym okienku hitu transferowego i sięgnął po Marcina Szymańskiego. Ubiegłoroczni mistrzowie dywizji „B” utrzymali swój trzon i po tym ruchu spokojnie mogą się bić o medale CS Superligi. Na dzień dobry przed własną publicznością dokonali swoistego pokazu mocy i rozgromili u siebie MS Śląsk Świętochłowice. Swojego rodzaju ciekawostką w tym meczu będzie, to jak na jednym z najwęższych torów w kraju sprawdzi się rower na kołach 29 cali z prostą kierownicą, którym dysponuje popularny „Martinez”.

Pretendentem do triumfu w tym meczu są torunianie, lecz ekipa z powiatu bydgoskiego ma wszystko, aby twardo postawić się czterokrotnym mistrzom kraju. Czeka nas zatem bardzo emocjonujący mecz.

16:00 – MS Śląsk Świętochłowice vs. Aquapark Szarża Wrocław

Dawid Bas powraca w miejsce, gdzie się wychował i gdzie świętował swoje dotychczasowe największe sukcesy. Popularny „Basik” w tym sezonie po raz pierwszy reprezentuje w Polsce inny klub niż MS Śląsk Świętochłowice. Poziom i skala emocji w niedzielne popołudnie na Skałce zależy od kadry, jaką dysponować będą wicemistrzowie kraju. Jasnym faworytem są „Ratele”, lecz biało-niebiescy powinni pokazać charakter na własnym torze i z pewnością podczas tego meczu mogą czekać nas pojedyncze niespodzianki.

CS 1. Liga

12:30 – OS INFORNET.eu Omega Ostrów vs. Szarża II Wrocław

Do jaskini lwa przyjeżdża zespół, który w 1. kolejce został kompletnie rozbity z rekordowym wręcz wynikiem 46:111. Wrocławianie to pozytywna, pełna energii i pasji ekipa, lecz niestety w starciu z doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami „Bażantów” nie mają najmniejszych szans. Ostrowianie już w Zielonej Górze zaprezentowali, iż zgodnie z przewidywaniami będą w tym sezonie pociągiem pędzącym ku CS Superlidze. Pozostaje trzymać kciuki za rezerwy Szarży, aby te wyrwały biegowe „oczka” OS INFORNET.eu Omedze.

13:00 – PKS Victoria Poczesna vs. ZKS Zielona Góra

Pocześnianie to jeden z głównych kandydatów do awansu do CS Superligi. Będzie to dla nich pierwszy ligowy mecz w sezonie 2022 i pierwszy poważny test siły. Skład wzmocniony wieloletnimi filarami Lwów Avia Częstochowa, czyli Sebastianem Paruzelem, Danielem Ordonem i Tomaszem Włodarczykiem jest zdolny do wielkich rzeczy. ZKS natomiast zderzył się już z ostrowskim pociągiem i podrażniony tą porażką może chcieć solidnie namieszać na obiekcie w Bargłach. Mimo iż faworytem tego starcia są gospodarze, to ZKS tanio skóry nie sprzeda, gdyż jego kadra składa się z charakternych i doświadczonych speedrowerzystów. Ten mecz zapowiada się ciekawiej niż ten w Ostrowie, chociaż na prawdziwe hity zaplecza CS Superligi wciąż czekamy z niecierpliwością.