Dawid Bas opuszcza MS Śląsk Świętochłowice. Potrzebuje skupić się na sobie

Kończy się pewna era w świętochłowickim speedrowerze. Jeden z filarów tego klubu – Dawid Bas opuszcza ekipę MS Śląska i w kolejnym sezonie spróbuje wyzwań w nowym otoczeniu. Jak sam przyznaje, bardzo tego potrzebuje.

Świętochłowiczanin swoją karierę rozpoczął w 2006 roku i z małą przerwą, która miała miejsce w 2009 roku, nieprzerwanie jeździ w lewo w barwach MS Śląska Świętochłowice. Teraz, po czternastu latach przyszła pora na zmianę.

Zmęczyło mnie prowadzenie klubu przez ostatnie lata. Robiłem to co prawda z ojcem, ale jednak było to uciążliwe pod kątem sportowym. Odchodzę, ponieważ chcę i czuję, że potrzebuję skupić się na sobie. Muszę też odpocząć od spraw poza jeździeckich, bo zaangażowanie na wielu płaszczyznach odbijało się przeciwko mnie – mówi w rozmowie z CSSuperliga.pl, Dawid Bas.

Zawodnik zna smak rywalizacji w innych barwach, niż swoje macierzyste, bowiem ścigał się wiele sezonów m.in. w ekipie Poole Comets, a w ostatnich sezonach zdobywał również punkty dla Harpagana Zielona GóraTPD Kalety. Jednak w najważniejszych imprezach zawsze zakładał bluzę z charakterystyczną „Ś”. – Chcę przepracować zimę jeszcze bardziej, niż poprzednią i wejść w nowy sezon z nowymi wyzwaniami – dodaje.