Czas na nowe rozgrywki! Rusza CS Superliga Juniorów

Od sezonu 2024 CS Superliga Juniorów zastąpi Młodą CS Superligę. Zgodnie z nazwą rozgrywki są dedykowane juniorom, a więc zawodnikom do 18 roku życia.

Informacje za komunikatem Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych z dnia 21 lutego 2024:

Zgodnie z zapowiedzią, te rozgrywki zastąpią dotychczasową Młodą CS Superligę. Na chwilę obecną, do tych rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn: Orzeł, Mustang, Szawer, Omega, Lwy i TPD. Jest możliwość, by zgłosić swoich juniorów do tych rozgrywek do czwartku 29.02.2024, na adres biuro.pfks@gmail.com.

Ramowe zasady tych rozgrywek:

  • Startujące zespoły zostaną podzielone na grupy wg kryterium geograficznego (te są uzależniona od zgłoszeń, wg obecnego stanu zgłoszeń byłyby to dwie trzyzespołowe grupy) plus finał w weekend nieligowych DMP (w tym sezonie 28-29.09.2024 w Żołędowie).

  • Grupy powinny być nie mniej liczne niż 3 i nie większe niż 4, tak, by drużyna składająca się z 4 zawodników plus rezerwowy, jeździła schematem “parowym” (D/3d5/12b lub D/4d5/24b).

  • Drużyna składa się z zawodników kategorii junior i młodszych (kobiety bez ulg wiekowych – kategoria zgodna z rokiem urodzenia).

Walne Zebranie Delegatów przyjęło uchwałę, że od roku 2025 wszystkie kluby startujące w rozgrywkach ligowych (CSS i CS 1.L) będą musiały wystawić drużynę w CSSJ.

Protokół Walnego Zebrania zostanie w najbliższym czasie rozesłany do klubów drogą mailową. Ukaże się w całości na blogu – za kilka dni, by zbyt duża ilość informacji nie spowodowała zamętu.