O nas

Polska Federacja Klubów Speedrowerowch uchwałą z dnia 4 marca 2020 roku przyjęła inicjatywę Bartosza Fryckowskiego, która dotyczyła ujednolicenia nazwy rozgrywek ligowych. Od sezonu 2020 rozgrywki ligowe oficjalnie noszą nazwę CS Superliga.

Nowa nazwa to jeden z elementów, które mają wpłynąć na promocję speedrowera. W ramach projektu powstały konta w serwisach społecznościowych – na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie, a także uruchomiony został kanał na Youtube. Wystartowały również inne nowatorskie na speedrowerowym polu działania inicjatywy, jak np. Liga Typera czy wybory Zawodnika meczu i kolejki.

Do pierwszych rozgrywek ligowych w ramach CS Superligi przystąpiło dziewięć zespołów, a inauguracyjnym mistrzem kraju została ekipa MS Śląska Świętochłowice, która w ramach finałowej batalii pokonała KS Aseko Orła Gniezno. Podium uzupełnił zespół Lwów Avia Częstochowa.

W sezonie 2021 do ligi przystąpiło jedenaście zespołów, co spowodowało podział rozgrywek na dwie dywizje. Na rok 2022 do rozgrywek nie przystąpiły Lwy Częstochowa, a na ligową mapę kraju powrócił ZKS Zielona Góra. Utrzymano podział, jednak nie na dywizje, a ligi – CS Superligę oraz CS 1. Ligę.