CS Superliga wraca po dwóch miesiącach. Pora na rundę finałową

Już w najbliższą niedzielę (3 września) czeka nas 11. runda CS Superligi. TSŻ Schoenberger Toruń zmierzy się z Aseko Ubezpieczenia Orłem Gniezno, drugą parę stanowią OS Omega INFORNET.eu Ostrów oraz LKS Szawer Leszno. Ciekawie będzie też w CS 1. Lidze, gdzie o finał pojadą LKS Szawer II Leszno i MS Śląsk Świętochłowice.

CS Superliga

14:00 – OS Omega INFORNET.eu Ostrów vs. LKS Szawer Leszno

Fazę finałową CS Superligi rozpoczniemy od derbów Wielkopolski, które dla obu ekip są wręcz kluczowe. Ostrowianie są w pogoni za liderującym w tabeli TSŻ-em Schoenberger Toruń – tu obie ekipy dzielą trzy „duże” punkty. Leszczynianie z czterema „oczkami” na koncie walczą o dogonienie Aseko Ubezpieczenia Orła Gniezno oraz Autojazda Mustanga Żołędowo

Faworytem niedzielnego meczu są gospodarze. Nie dość, że przemawia za nimi atut domowego toru to jeszcze bieżąca forma. Bartosz Grabowski został w miniony weekend Indywidualnym Wicemistrzem Polski, Wojciech Małecki wygrał Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 23, zaś Paweł Szkudlarek triumfował w Indywidualnych Mistrzostwach Polski do lat 18.

Rzecz jasna niedzielny mecz będzie drugim tegorocznym starciem obu ekip na obiekcie przy Paderewskiego. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 85:73 dla podopiecznych Mateusza Jessa. Czy podrażniony LKS Szawer postawi opór faworytowi? 

19:00 – TSŻ Schoenberger Toruń vs. Aseko Ubezpieczenia Orzeł Gniezno

Ostatnie sezony pokazały nam, iż pojedynki toruńsko-gnieźnieńskie elektryzują. Było tak zwłaszcza w ubiegłym sezonie, gdy ekipy z Torunia i Gniezna spotkały się w finale rozgrywek. Wtedy o tytule mistrzów kraju decydował 32 z 32 wyścigów, po których to torunianie fetowali piąte w historii mistrzostwo.

Goście mają za sobą istną plagę kontuzji. Z urazami borykali się m.in. Łukasz Łaniecki i Michał Menz. Teraz sytuacja wraca do normy i trener Marcin Puk powoli może dysponować optymalnym zestawieniem. A to by oznaczało, iż w Grodzie Kopernika Orzeł zameldowałby się z aktualnym IMP Mikołajem Menzem, Pawłem Kozłowskim, Chrisem Timmsem, Rickim Johnsonem i Łukaszem Łanieckim. Torunianie z kolei z pewnością postawią na sprawdzony układ, który do tej pory się sprawdza. 

Spotkanie będzie miało swój wyjątkowy klimat, gdyż ma się odbyć przy sztucznym oświetleniu. Wyjątkowa sceneria, wielkie emocje i dwie najlepsze ekipy ubiegłorocznej CS Superligi. Czego chcieć więcej? Warto przypomnieć, iż pierwsze starcie obu ekip na torze w Toruniu zakończyło się rezultatem 81:73. 

CS 1. Liga

16:00 – LKS Szawer II Leszno vs. MS Śląsk Świętochłowice

Kto pojedzie z Drwęca Kaszczorek w wielkim finale CS 1. Ligi? Bliżej rozwiązania tej zagadki będziemy po niedzielnym meczu. LKS Szawer II szokuje na zapleczu CS Superligi i spokojnie dostał się do fazy play-off. MS Śląsk Świętochłowice aktywnie walczy o powrót do elity. Leszczynianie mają za sobą udane występy na wrocławskich IMP. Łukasz Rajewski i Jacek Wleklik solidnie pojechali w finale IMPW, a Jakub Ignyś pokazał spory, iż na ostatniej prostej do MŚ w Australii notuje progres.

Obie ekipy słyną ze swojej waleczności. Atutem Śląska jest doświadczenie większości zawodników, którzy znają smak złota DMP. Zaletą rezerw Szawera do tej pory było umiejętne rozgrywanie wyścigów, co wielokrotnie pokazywali. Zapowiada się wyborny pojedynek.