poniedziałek, 27 wrześniaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

CS Superliga w oczekiwaniu na ligową inaugurację

Jedenaście zespołów stanie w tym roku do rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Polski w speedrowerze. To o dwie ekipy więcej, niż w sezonie 2020. Walka o najcenniejsze trofeum klubowe w naszym kraju zapowiada się niezwykle emocjonująco.

W ubiegłym roku na starcie CS Superligi zobaczyliśmy dziewięć zespołów, a złote medale po raz drugi w historii rozgrywek padły łupem świętochłowickiego Śląska. W tym roku walka o krążki toczyć się będzie w dwóch dywizjach – „A” i „B”. W pierwszej dywizji wystartuje pięć najlepszych drużyn ubiegłego sezonu, czyli ekipy ze: Świętochłowic, Gniezna, Częstochowy, Leszna oraz Torunia, a obsadę uzupełni beniaminek z Wrocławia. W lidze „B” ujrzymy z kolei zespoły z: Żołędowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Kaszczorka, Poczesnej oraz rezerwy drużyny z Wrocławia. Tutaj warto zaznaczyć, że w ostrowskim obozie doszło do małej zmiany, bowiem z ligowej mapy zniknął PKS „Wiraż”, który został zastąpiony przez OS „Omega”.

Rozgrywki CS Superligi pierwotnie miały wystartować tydzień po Wielkanocy, lecz brak możliwości treningów spowodowanych obostrzeniami spowodował, że władze Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych przełożył pierwszą kolejkę na 1 maja. W efekcie, przynajmniej na razie za oficjalną inaugurację uznaje się mecze 2. rundy, które zaplanowane są na 25 kwietnia.

Wówczas to Dywizji „A” – KS Aseko Orzeł Gniezno powinien zmierzyć się z Lwami Avia Częstochowa, LKS Szawer Leszno z Hydro-Bud Szarżą Wrocław, z kolei TSŻ Schoenberger Toruń z MS Śląskiem Świętochłowice. W Dywizji „B” czekają nas dwa mecze – w Ostrowie Wielkopolskim (OS Omega vs Filu-Bud Szarża II) oraz w Poczesnej (PKS Victoria vs Drwęca Kaszczorek).

CS Superliga to nie jedyne rozgrywki ligowe, których będziemy świadkiem w tym roku. Po raz drugi rozegrane zostaną zmagania CS Superligi Żaków (zawodników do 12. roku życia), a nowym tworem jest Młoda CS Superliga. Plan zakłada, aby ten pułap ligowy był niejako polem do testów oraz rozwoju młodszych zawodników, coś wzorem piłkarskiej Młodej Ekstraklasy.

Wszystkie terminarze meczów ligowych, a także kalendarz sportu speedrowerowego można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek – www.cssuperliga.pl. Na kibiców oprócz najświeższych informacji ze wszystkich ośrodków czekają również m.in. dział multimedialny (fotorelacje, wideo), typer czy zakładki poświęcone historii speedrowera.

CS Superligę można również śledzić w mediach społecznościowych: na Facebooku (/cssuperligaspeedrower), Twitterze: (@CSSuperliga) oraz Instagramie (@cssuperligaspeedrower).